FOGYÁS 13 EGYSZERŰ MÓDJA


13 egyszerű módja, hogy több kilót leadj 2 hét alatt

 

Stresszelsz a munkahelyeden, rosszul alszol, és csak a gyorsétteremre van időd. Ezektől nem lesz jó az alakod, inkább csak rosszabb lesz a helyzet. Az egészséges táplálkozást és életmódot követni nem könnyű, elcsábulni a finomságoktól viszont nagyon is az. A fogyás azonban nem feltétlenül a szigorú diétákról és a kimerítő edzésekről szól. Sok trükk van, melyek segítségével már 2 hét alatt több kilótól szabadulhatsz meg.
A következő tippekkel megkönnyítheted az életedet, és megszabadulhatsz a legmasszívabb úszógumitól is.

13. Kelj fel korábban

Ne hagyd, hogy néhány ágyban töltött plusz óra az alakod hátrányára váljon! Ha eleget alszol, javul az anyagcseréd, de ha túlalszod magad, kárt tehetsz a testedben. Tudósok szerint azok, akik napi 8-9 órát alszanak és délelőtt 10:45 után kelnek fel, napi 250 kalóriával többet visznek be, mint a korábban kelők. Mindennek a tetejében pedig leginkább az édes, a sós és a zsíros ételek után sóvárognak.

12. Moss fogat gyakrabban

A fogkefe nem csak megtisztítja a fogaidat, de a túlsúly ellen is segít harcolni, ha napközben is használod. Egy kutatásban 14.000 ember részvételével vizsgálták a fogmosás és a fogyás közötti kapcsolatot. A fogkrém eltávolítja az ételmaradékokat, ezzel megszünteti a receptorokkal való kommunikációt, így az agyunk azt a jelet kapja, hogy “vége az ebédnek”.

11. Nevess többet

Nem vicc: Az őszinte nevetés kb. ugyanannyi energiát igényel, mint a séta, mivel több izmot mozgat meg, főként a hasizmokat. Azaz, 10-15 perc nevetéssel 40-170 kalóriát égethetsz el. A pozitivitás pedig egyébként is minden szempontból előnyös.

10. Igyál több vizet

Ha elég vizet iszol, felgyorsul a zsírégetés folyamata a testedben. Egy kísérletben a résztvevőknek 2 nagy pohár vizet kellett meginniuk. Utána az anyagcseréjük 30%-kal jobb és gyorsabb lett. Tudósok szerint csak azzal, ha napi 1,5 liter vagy ennél több folyadékot iszunk, évente 17.400 kalóriát (kb. 2 kilót) égethetünk el. Érdemes kipróbálni!

9. A 2,5 perces szabály

A szabály lényege, hogy az edzés közben 5-30 másodpercig tartó intenzív mozgás (pl. kerékpáron vagy futópadon a sebesség felgyorsítása) 4 perces szünetekkel serkenti az anyagcserét. Így mindössze napi 2,5 perc intenzív edzéssel 200 extra kalóriát égethetünk el. Tedd hatékonyabbá az edzést!

8. Egyél kevesebbet, de gyakrabban

Nagyon egyszerű: ha gyakran eszel, tudatod a testeddel, hogy nem kell a zsírt elraktároznia. Ugyanakkor, ha kihagysz egy-egy étkezést, az agyad éppen az ellenkező jelet fogja kapni. Kutatások szerint, ha gyakrabban és kevesebbet eszünk, a koleszterinszint 15%-kal, az inzulinszint pedig 28%-kal is csökkenhet. Az inzulinnak pedig fontos szerepe van, mivel ez szabályozza a cukor szintjét a vérben. Ha kevés az inzulin, a glükóz sem a zsírsejteket, sem az izmokat nem éri el. A dolgozó izmok így “régi” zsírokat égetnek el, hogy energiát nyerjenek.

7. Csökkentsd a kék fény mennyiségét

Ezzel is javíthatod az anyagcserédet. Csökkentsd a telefonodon a kék fény mennyiségét, mielőtt lefekszel. Tanulmányok szerint az erős fény összezavarja az agyat, így az leállítja a melatonin termelését. Az anyagcserénk pedig szorosan összefügg az alvási ritmusunkkal, befolyásolja mind az alvás minősége, mind a mennyisége. Állítsd át a telefonod fényét, és meglátod, jobban fogsz aludni!

6. Ne számold a kalóriákat

Táplálkozási szakértők szerint jobb, ha nem kalóriákra koncentrálsz, hanem inkább az ételek minőségére, hiszen nem minden kalória egyforma. Pl. egy magas kalóriatartalmú hamburger káros az egészségre, de a magas kalóriatartalmú diófélék előnyösek. Az egészséges élelmiszerek természetesek és csak minimálisan feldolgozottak, mint a zöldségek, diófélék, magvak, melyek mindegyike több hasznos és egészséges összetevőt tartalmaz, mint pl. a porított változataik. Ezekkel az élelmiszerekkel könnyebben megszokhatod az új étrendedet, feltöltheted a szervezeted vitaminokkal és ásványi anyagokkal, ezenkívül az éhségérzetet is csökkentheted.

5. Engedj be hűvös levegőt a hálószobába

Egy kísérlet eredményei szerint a szoba alacsony hőmérséklete hatással van a barna zsírokra, arra a zsírrétegre, ami megvédi a tested a megfagyástól. A fehér zsír felhasználásával energiát állít elő, hogy felmelegítse a testet. A kísérletben résztvevő alanyok különböző hőmérsékletű szobákban aludtak, szobahőmérsékletűben, hűvösben és melegben. Azok, akik hűvösben aludtak, 4 hét után több fehér zsírtól szabadultak meg a hasukon, mint a többiek.

4. Felejtsd el a napközbeni alvást

Tudósok szerint kevesebb zsírt égetnek azok, akik nappal alszanak és éjjel aktívak. Egy kísérletben 14 egészséges embert vizsgáltak 6 napon keresztül. Az első 2 nap a résztvevők éjjel aludtak, nappal nem. Majd felcserélték az alvási szokásaikat. Kiderült, hogy mikor napközben aludtak, az anyagcseréjük romlott, mivel a biológiai órájuk nem tudott tökéletesen illeszkedni az új alvási ritmusukhoz. Ha éjszakai műszakban dolgozol, az orvosok azt javasolják, 50-60 kalóriával kevesebbet fogyassz.

3. Egyszer egy héten függeszd fel a diétádat

A “csaló” étkezések közkedveltek az amatőr és a profi sportolók körében is, amikor a szigorú diétás szabályokat hetente egyszer megszegik. Ilyenkor ehetsz bármit, még a tiltott ételeket is. Ezzel a pszichédet cselezed ki: ha tudod, hogy meglesz az erőfeszítéseid jutalma, sokkal könnyebben tartod magad a diétához, és könnyebben mondasz le a bűnözésről.

2. Szabadulj meg a stressztől

A stressz bizonyítottan lassítja az anyagcserét. Mi több, ha stresszelsz, sokkal több zsíros, édes és sós ételt eszel. A tudósok szerint a magas kalóriatartalmú ételek fogyasztása stresszes állapotban jelentősen hozzájárul a hízáshoz és az anyagcsere lassulásához.

1. Aludj eleget

Az egészséges 8 órás alvás – este 10-11 órától reggel 6-7 óráig – hozzájárul az anyagcsere jó működéséhez és a hasi zsírréteg csökkenéséhez. Egy kísérletben 60.000 nőt vizsgáltak, és a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy azok, akik kevesebb, mint 5 órát aludtak, hajlamosabbak voltak a hízásra, mint azok, akik eleget aludtak.

Ikreken is végeztek ezzel kapcsolatban kísérletet. Ez pedig kimutatta, hogy az alváshiány a zsigeri zsírok mennyiségének növekedését okozza, mivel az ezeket a zsírokat felhalmozó kortizol szintje megnő. Ráadásul a gyakori alváshiány glükóz-tolerancia problémákat is okoz. A szervezet nem tudja átalakítani a cukrokat energiává, helyette zsír lesz belőlük.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kuffer és a NJD fordításában.

1 HOZZÁSZÓLÁS

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ