Lábgomba természetes kezelése

 A KÖRÖMGOMBA MEGELŐZÉSE


Kapcsolódó tünetek:köröm elváltozások


A körömgomba egy viszonylag elterjedt betegség, számos helyen el lehet kapni, de legfőképp ott, ahol nedves és meleg a levegő. Szerencsére azonban sok mindent tehetünk a megelőzése céljából.


A körömgomba megelőzése


Miért fontos a körömgomba megelőzése?

Gombás kórokozókkal rengeteg helyen találkozhatunk, de fokozottan kell figyelnünk az uszodákban, a szaunákban, a nyilvános zuhanyzókban vagy öltözőkben, azaz mindenhol, ahol meleg és nedves a levegő.


Fontos megemlíteni, hogy az otthonunkban sem vagyunk teljes biztonságban, legalábbis akkor, ha valamelyik családtagunk láb- vagy körömgombás. Ilyen esetben nagyon magas a fertőzésveszély, amit úgy tudunk csökkenteni, hogy nem használjuk ugyanazt a törölközőt vagy papucsot, illetve nem járkálunk mezítláb, hiszen akár a szőnyegen is össze tudjuk szedni.


Milyen módon lehet megelőzni?


Ha egészségesek és ápoltak a lábaink, akkor sokkal kisebb az esélyük ezeknek a kórokozóknak. Ettől függetlenül számos dolgot tehetünk annak érdekében, hogy tovább csökkentsük az esetleges megfertőződés rizikóját.


Lábhigiénia


Rendszeresen és alaposan tisztítsuk meg a lábunkat, szárazra törlésük után pedig mindig kenjük be. Figyeljünk az ujjközökre is, hiszen ott is könnyedén elszaporodhat a gomba. Ezen kívül figyeljünk a lábunk és körmeink megfelelő ápolására, azaz rendszeresen vágjuk le a körmeinket.


pH-semleges szappanok


Ha egészséges a bőrünk, akkor annak védőrétege képes megakadályozni a gombás kórokozók elterjedését. Léteznek azonban olyan szappanok, melyek kárt tehetnek ebben a rétegben, ami így már nem tudja ellátni a funkcióját. Épp ezért csak olyan pH-semleges szappanokat használjunk, amelyek nem ártalmasak a bőrünkre nézve, mert pH-juk megegyezik a bőr enyhén savas 5,5 pH-értékével.


Vigyázzunk a lábainkra


A gombás kórokozók már a legkisebb, akár láthatatlan sérüléseken is bejuthatnak a szervezetünkbe, ahol aztán elszaporodnak. Ilyen típusú sebek gyakran fordulnak elő. Akár a szoros cipők is okozhatnak hasonló sérülést.


Viseljünk légáteresztő zoknikat és cipőket!


Figyeljünk arra, hogy a zoknik és a cipők mindig légáteresztő és természetes anyagokból készüljenek, ugyanis ezekbe kevésbé izzad bele a lábunk.


Viseljünk papucsot!


Az olyan nyilvános helyeken, mint például az uszoda és a szauna, sose járjunk mezítláb, hiszen ott nagyon magas a fertőzésveszély. Mindig viseljünk megfelelő lábbelit, így csökkenthetjük a betegség kialakulásának rizikóját.


Fertőtlenítsük a körömvágó ollót és körömcsipeszt!


Ha több személy ugyanazt a körömvágó ollót vagy körömcsipeszt használja, akkor mindig le kell azokat fertőtlenítenünk, ellenkező esetben átadhatjuk egymásnak a kórokozókat. Ez minden olyan eszközre vonatkozik, ami érintkezik a lábunkkal, illetve a körmeinkkel.


Erősítsük az immunrendszerünket!


Az erős immunrendszer akár le is tudja küzdeni az ilyen baktériumokat, ezért fokozottan figyeljünk az egészséges táplálkozásra, és együnk sok gyümölcsöt, zöldséget.










https://benu.hu/cikk/a-koromgomba-megelozese/